آشنایی با انواع کرکره برقی

آشنایی با انواع کرکره برقی

کرکره های برقی اتوماتیک که آن ها را تحت عنوان درب های ریموت دار نیز می شناسیم، از ترکیب کرکره های قدیمی دستی با مجموعه ای از مدارات و موتورهای الکتریکی ساخته می شوند. افزودن این موتورها و مدارها زمینه هوشمند کردن سیستم حرکتی کرکره را فراهم می آورد. در ادامه به بررسی انواع کرکره برقی و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

  • ویژگی های کرکره برقی

یکی از مهم ترین ویژگی های کرکره های برقی، جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد. این کرکره ها به منظور نصب فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و در عین حال روند نصب آسان و سریعی دارند. دارا بودن نمای زیبا در زمان بسته بودن کرکره های برقی از دیگر ویژگی های مهم آن ها است که موجب شده است افراد زیادی به استفاده از آن روی بیاورند. گفتنی است که کرکره های برقی در رنگ ها و طرح های مختلفی به منظور هماهنگی با نمای خارجی ساختمان تولید می شوند.

کرکره های برقی در مقابل عوامل جوی نظیر بارندگی، طوفان های شدید و نیز تابش خورشید مقاوم بوده و امکان کنترل از راه دور را به صورت کاملا هوشمند برای استفاده کنندگان فراهم می نمایند. قابلیت عملکرد دستی و اتوماتیک و نیز امکان ذخیره برق و استفاده از آن در مواقع ضروری از دیگر ویژگی های کرکره برقی می باشد.

انواع کرکره برقی

  • بخش های تشکیل دهنده کرکره برقی

کرکره های برقی از قسمت های گوناگونی تشکیل شده اند. تیغه کرکره برقی، موتور کرکره برقی، شفت، ریل و... نمونه هایی از اجزای تشکیل دهنده این کرکره ها هستند. در صورتی که هر یک از این قطعات خراب شوند، امکان تعمیر یا تعویض جداگانه آن ها میسر خواهد بود.

  • معرفی انواع کرکره برقی

کرکره های برقی با توجه به جنس و نوع کاربردی که دارند، دارای انواع گوناگونی هستند. کرکره برقی پنجره و کرکره برقی پارکینگی انواع کرکره برقی بر حسب کارایی و کرکره برقی شیشه ای، کرکره برقی آلومینیومی و کرکره برقی فولادی انواع کرکره برقی بر اساس جنس می باشند.

  • کرکره برقی شیشه ای

یکی از مهم ترین انواع کرکره برقی، کرکره برقی شیشه ای می باشد. کرکره برقی شیشه ای که غالبا در مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد، دارای حالتی شبیه به شیشه است. استفاده از این نوع کرکره به عنوان یکی از پر طرفدارترین انواع کرکره برقی، امکان ارتباط بصری را فراهم می نماید. همین امر موجب شده است که این نوع کرکره برقی را تحت عنوان کرکره برقی شفاف نیز نام گذاری نمایند. جالب است بدانید که تیغه مورد استفاده در این نوع کرکره برقی در مقایسه با سایر انواع کرکره برقی گران تر است.

کرکره برقی شیشه ای

  • کرکره برقی آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی یکی از متنوع ترین نوع از انواع کرکره برقی می باشد. کرکره برقی آلومینیومی را در موارد و مکان های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می دهند و همین امر موجب شده است که کرکره برقی آلومینیومی به پر استفاده ترین نوع از انواع کرکره برقی تبدیل گردد.

کرکره برقی آلومینیومی

  • کرکره برقی فولادی

یکی دیگر از انواع کرکره برقی، کرکره برقی فولادی می باشد که مقاومت آن در برابر ضربه، حرارت و سرقت زبانزد همگان می باشد. اگر به آن دسته از افراد تعلق دارید که ایمنی کرکره برقی برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است، کرکره برقی فولادی یا به عبارت دیگر کرکره برقی رول گیتر را برگزینید.

کرکره برقی فولادی

  • مزایای کرکره برقی

کرکره های برقی این امکان را فراهم نموده اند که نیروی الکتریکی به جای نیروی انسانی به کار گرفته شود. زیبایی و تنوع از دیگر مزایای مهم کرکره های برقی است که موجب شده است گروه های زیادی به استفاده از آن روی بیاورند. کرکره های برقی دارای دوام بسیار بالا و عمری طولانی بوده و در صورت خراب شدن به سهولت قابل تعمیر می باشند. این کرکره ها در طول ها و ارتفاع های گوناگون و در شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده هستند. کاهش آلودگی صوتی از دیگر مزایای پر اهمیت کرکره های برقی است.

 

 

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش دیدگاه مطرح نمایید.

بدون گروه


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه و شبکه اجتماعی دوغاب از جدیدترین خدمات و محصولات ساختمانی با خبر شوید