آشنایی با درب سکشنال زیر سقفی

آشنایی با درب سکشنال زیر سقفی

به کارگیری درب های اتوماتیک در پارکینگ ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری در دنیای امروز امری ضروری و غیر قابل چشم پوشی می باشد. درب ایده آل به منظور استفاده در ساختمان باید علاوه بر دارا بودن کیفیت بالا و سهولت استفاده، بیشترین میزان تناسب ظاهری با نمای ساختمان را داشته باشد. همین ویژگی ها موجب شده است که درب سکشنال زیر سقفی به مناسب ترین گزینه به منظور استفاده در ساختمان های مدرن تبدیل گردد.

درب سکشنال زیر سقفی گونه ای از درب های اتوماتیک زیر سقفی می باشد که با دارا بودن مکانیزم ویژه برای استفاده در پارکینگ های فاقد محدودیت فضا و ارتفاع سقف مناسب می باشد.

 

درب سکشنال زیر سقفی

  • عملکرد درب سکشنال زیر سقفی

درب سکشنال زیر سقفی ساخته شده از پانل های دارای ضخامت 45 میلی متری که به اندازه 48 سانتی متر ارتفاع دارند، به وسیله فنرهای بالانس و ریل های ویژه در قسمت زیرین سقف جمع شده و در هنگام نیاز بدون ایجاد هیچ نوع سر و صدایی سریعا باز و بسته می گردد. گفتنی است که عرض درب سکشنال زیر سقفی را با در نظر گرفتن عرض فضای مورد نظر می سازند.

  • ویژگی های درب سکشنال زیر سقفی

یکی از مهم ترین ویژگی های درب سکشنال زیر سقفی تعبیه شدن گونه ای از سیستم خلاص کن دستی در این نوع درب ها است که در مواقع ضروری یا زمانی که برق قطع می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. حرکت عمودی و استفاده از بلبرینگ های مرغوب دارای کیفیت در ساخت درب سکشنال زیر سقفی این امکان را به این نوع درب می دهد که در هنگام باز و بسته شدن هیچ نوع صدای آزار دهنده ای ایجاد نکرده و مخل آرامش ساکنین نباشد.

درب های سکشنال عایق صوتی و حرارتی قوی هستند و بدین ترتیب از هدر رفتن انرژی در مکان مورد نظر جلوگیری می کنند. علت این امر نیز پر شدن پانل های به کار رفته در ساخت این نوع درب با فوم پلی اورتان به عنوان ماده ای عایق می باشد. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های درب سکشنال زیر سقفی برخورداری آن از طرح ها و رنگ های متنوع می باشد. همین امر موجب همخوانی بسیار زیاد این درب با نمای ساختمان های گوناگون شده است.

حرکت عمودی درب های سکشنال آن ها را به درب هایی مناسب برای فضاهای کوچک تبدیل نموده است. همچنین استفاده از پانل های فولادی پوشش داده شده با رنگ های الکترو استاتیک در ساخت درب سکشنال زیر سقفی زمینه مقاومت این درب ها در شرایط آب و هوایی گوناگون را فراهم نموده است.

درب سکشنال زیر سقفی

  • مزایای درب سکشنال زیر سقفی

درب های سکشنال در مقایسه با درب های کرکره ای از ایمنی بیشتری برخوردار هستند. این درب ها از چندین پانل ساخته شده اند. هر کدام از این پانل ها فارغ از دیگر پانل های موجود می تواند در صورت نیاز مورد تعویض و یا تعمیر قرار بگیرد.

وجود ابعاد گوناگون درب سکشنال زیر سقفی که دارای ارتفاع و عرض های گوناگون هستند، موجب برتری این درب ها بر درب های کرکره ای شده است. یکی دیگر از مزایای قابل توجه درب سکشنال زیر سقفی همخوانی بی نظیر آن با محیط ساختمان است که از لحاظ زیبایی شناختی مردم را بر آن داشته است که از این نوع درب استفاده نمایند.

  • معایب درب سکشنال زیر سقفی

بی شک درب های سکشنال معایبی نیز دارند که از جمله مهم ترین این موارد می توان به گران تر بودن این درب ها در مقایسه با درب های کرکره ای اشاره کرد. این درب ها همچنین به دلیل برخورداری از اجزای مکانیکی بیشتر و در عین حال پیچیده تر نیازمند نگهداری بیشتری می باشند.

خوابیدن درب های سکشنال در زیر سقف در زمان باز بودن، بسیاری از افرادی را که تمایل به استفاده از فضای بزرگ دارند، بر آن داشته است که استفاده از درب های کرکره ای را به این نوع درب ترجیح دهند.

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش دیدگاه مطرح نمایید.

بدون گروه


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه و شبکه اجتماعی دوغاب از جدیدترین خدمات و محصولات ساختمانی با خبر شوید