آشنایی با درب اتوماتیک

آشنایی با درب اتوماتیک

درب اتوماتیک دربی است که با به کارگیری حسگرهای حرکتی و یا با استفاده از ریموت های کنترل، باز و بسته می گردد. این درب ها قادرند در جهت های گوناگون حرکت کنند. درب اتوماتیک را غالبا در مدل های متنوع به منظور استفاده در مکان های گوناگون می سازند.

مواد اولیه به کار گرفته شده در ساخت درب اتوماتیک در مقایسه با سایر درب ها متفاوت بوده و بسته به نوع تکنولوژی به کار گرفته شده در تولید درب اتوماتیک، نوع ویژه ای از این نوع درب تولید و به منظور مصرف مشتریان به بازار عرضه می گردد.

برای درج آگهی ساختمانی در زمینه درب اتوماتیک می توانید به این صفحه مراجعه کنید

درب اتوماتیک را غالبا در فروشگاه ها، بانک ها، پارکینگ خانه های ویلایی، پارکینگ مجتمع های مسکونی، مراکز خدماتی و بیمارستان ها و... مورد استفاده قرار می دهند. پایه و اساس عملکرد درب های اتوماتیک چندان پیچیده و غیر قابل فهم نیست. اما نصب آن ها به دلیل برخورداری از سیستم های هوشمند نیازمند تخصص و مهارت فنی می باشد.

 

فناوری عملکردی درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک بر پایه سه عملکرد زیر کار خود را انجام می دهند:

  • فنی – مکانیکی: درب اتوماتیک به وسیله چرخ دنده و گیربکس حرکت خواهد کرد.
  • هیدرولیکی: عملکرد درب اتوماتیک بر پایه تغییرات فشار سیالات و روغن خواهد بود.
  • پنتوماتیکی: عملکرد درب اتوماتیک بر اساس فشار گازی تعیین می گردد.

با در نظر گرفتن محل استفاده از این نوع درب و کاربری آن در یک مکان خاص، یکی از درب های دارای فناوری عملکردی فوق الذکر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای درب اتوماتیک

یکی از مهم ترین مزایای درب اتوماتیک بهینه سازی مصرف انرژی روزانه با به حداقل رساندن میزان تبادل گرما و سرمای محیط داخل با محیط خارج می باشد. این ویژگی درب های اتوماتیک سبب شده است که آن ها ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، به حفظ سرمایش و گرمایش محیط کمک کنند. بی شک این امر موجب کاهش هزینه ها و افزایش سود آوری نیز خواهد شد.

از دیگر مزایای درب اتوماتیک می توان به زیبایی ظاهری آن اشاره کرد. این درب زمینه ایجاد فضایی زیبا و با پرستیژ را فراهم می نماید. به همین دلیل غالب مراکز تجاری به استفاده از این درب روی می آورند. قابلیت نصب در اشکال هندسی گوناگون نظیر منحنی، تخت، گرد و مثلثی، قابلیت شخصی سازی نظیر انتخاب رنگ، نوع، استایل و نوع شیشه پوشش نهایی با هدف ایجاد تناسب در محیط مورد استفاده و افزایش میزان زیبایی محیط از دیگر مزیت های درب اتوماتیک می باشد.

استفاده از درب های اتوماتیک در محیط های گوناگون موجب شده است که تماس دست افراد با نقاطی که منتقل کننده میکروب و باکتری ی باشند، به کمترین میزان ممکن سیده و بدین ترتیب بهداشت محیطی رعایت خواهد شد. همان گونه که می دانید، دستگیره هایی که در ساخت درب های سنتی مورد استفاده قرار می گیرند، محل تجمع میکروب ها و باکتری ها بوده و از جمله آلوده ترین نقاطی است که روزانه افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

یکی دیگر از مهم ترین مزایا استفاده از درب های اتوماتیک، سهولت در ورود و خروج در حین رفت و آمد می باشد. بی شک استفاده از درب های اتوماتیک در فروشگاه ها و مراکز خرید، شانس خرید از این مکان ها از سوی مشتری را دو چندان خواهد نمود.

کنترل ورود و خروج در مکان هایی نظیر بانک ها و ادارات که ساعات ورود و خروج منظمی وجود دارد، از مهم ترین مزایای درب های اتوماتیک می باشد. بدین ترتیب امکان کنترل رفت و آمدها در غیر ساعات مد نظر با استفاده از درب های اتوماتیک به سادگی میسر است.

درب های سنتی در مقایسه با درب های اتوماتیک به منظور نصب و استفاده نیازمند فضای بیشتری هستند. درب های اتوماتیک با استفاده بهینه از فضا به یکی از ایده آل ترین درب های موجود در بازار تبدیل شده اند. 

 

 

  • مطلب چه طور بود؟ سوالی در این باره دارید؟ در بخش دیدگاه مطرح نمایید.

بدون گروه


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبر نامه و شبکه اجتماعی دوغاب از جدیدترین خدمات و محصولات ساختمانی با خبر شوید