آشنایی با انواع پارتیشن چوبی

خدمات
آشنایی با انواع پارتیشن چوبی

به کارگیری انواع پارتیشن چوبی در دکوراسیون داخلی مکان های گوناگونی نظیر منزل و محل کار زاییده ذهن مردمان عصر مدرن و نیز زندگی شهری می باشد. امروزه استفاده از وسایلی تحت عنوان پارتیشن را تقریبا در تمامی فضاها می توان دید.


آشنایی با انواع پارتیشن چوبی

به کارگیری انواع پارتیشن چوبی در دکوراسیون داخلی مکان های گوناگونی نظیر منزل و محل کار زاییده ذهن مردمان عصر مدرن و نیز زندگی شهری می باشد. امروزه استفاده از وسایلی تحت عنوان پارتیشن را تقریبا در تمامی فضاها می توان دید.

اصطلاح پارتیشن در فرهنگ لغت فارسی تعریف نشده است و این کلمه به همان شکل لاتین آن یعنی partition نوشته و تلفظ می­شود. این کلمه در زبان فارسی تحت عنوان جدا کننده نیز تعریف می­شود. بنابراین انواع پارتیشن می­تواند هر جسمی نظیر دیوار بین دو فضا باشد. این جدا کننده ها ممکن است از جنس چوب، سنگ، آهن، شیشه و ... باشند.

استفاده از انواع پارتیشن در فضای منزل و محل کار، علاوه بر جداسازی قسمت های گوناگون از یکدیگر، جنبه دکوراتیو نیز دارد. این نوع وسایل در دو نوع ثابت و متحرک در بازار موجود می­باشند. نوع ثابت این وسیله همانند یک دیوار بر روی زمین قرار می­گیرد و نوع متحرک آن قابلیت جابه جایی در زمان تغییر دکوراسیون را خواهد داشت.


پارتیشن چوبی، یکی از زیباترین انواع پارتیشن

استفاده و به کارگیری پارتیشن های چوبی که در عین سادگی کارایی بسیاری دارند، گزینه ای سنگین و در عین حال مستحکم به منظور تقسیم بندی فضای منزل و یا محل کار می باشد. پارتیشن های چوبی اگرچه موجب ایجاد فضایی گرم تر می شوند، اما از شفافیت بسیار کمی بر خوردار هستند. بسیاری از افراد استفاده از این نوع پارتیشن را به دلیل شباهت بسیار زیاد با مواد مورد استفاده در ساخت مبلمان ها و دکوراسیون داخلی و نیز هماهنگی بصری فوق العاده با عناصر داخلی منزل، به سایر انواع پارتیشن ترجیح می دهند.


معرفی انواع پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی خانگی یکی از مهم ترین انواع پارتیشن چوبی است که بیشترین مصرف را در میان مشتریان علاقه مند به پارتیشن چوبی دارا می باشد. پارتیشن چوبی خانگی در دو نوع ثابت و متحرک موجود است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

پارتیشن چوبی متحرک

پارتیشن چوبی متحرک یکی از انواع پارتیشن چوبی تحت عنوان پاراوان می باشد که آن را در طرح های مختلف و رنگ های گوناگون چوبی طراحی و تولید کرده و به منظور استفاده مشتریان به بازار عرضه می نمایند. این دسته از انواع پارتیشن چوبی دارای اندازه ای مشخص می باشند که در صورت نیاز و تمایل مشتری قابل تغییر است.

پارتیشن چوبی ثابت

پارتیشن های چوبی ثابت گونه ای دیگر از انواع پارتیشن چوبی می باشند. در حقیقت این دسته از پارتیشن های چوبی انواعی از دیوارهای ثابت چوبی می باشند که با توجه به درخواست و سفارش مشتری در مکان مورد نظر او نصب می گردند. به کارگیری هنر و خلاقیت در ساخت این دسته از پارتیشن ها، یکی از مهم ترین مواردی است که باید در حین طراحی و ساخت آن ها در نظر گرفته شود.

پارتیشن چوبی اداری یکی دیگر از انواع پارتیشن چوبی می باشد که استفاده از آن در مکان های کاری و اداری به منظور جداسازی و تقسیم بندی فضا بسیار رایج می باشد. پارتیشن های اداری به عنوان نمونه ای از انواع پارتیشن چوبی غالبا از ترکیب چوب با سایر مصالح نظیر شیشه، فلز و...  و به صورت نیمه شفاف ساخته می شود.

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، پارتیشن چوبی اداری یکی از مهم ترین انواع پارتیشن چوبی است که با هدف بخش بندی فضاهای گوناگون کاری، جداسازی بخش های مختلف سازمان و نیز غرفه سازی به کار گرفته می شود.

به یاد داشته باشید که انواع پارتیشن چوبی را در محل های فاقد رطوبت مورد استفاده قرار دهید. زیرا این دسته از پارتیشن ها در صورت تماس با آب و رطوبت خراب می شوند.

 

نظرات کاربران